Właściwości lecznicze bursztynu

Struktura

Bursztyn zawiera wiele cennych mikroelementów: potas, żelazo, krzem, magnez, jod, kwasy żywiczne. Ma właściwości antybakteryjne, ułatwia gojenie ran, a także obniża ciśnienia krwi, uspokaja, aktywizuje organizm do regeneracji. Noszenie bursztynu, działa na poprawę samopoczucia i stanu psychicznego właściciela.

 Energia

Bursztyn nadal stanowi tajemnicę dla naukowców, choć wiele mówią o jego niezwykłej, energetycznej właściwości. Specjaliści od medycyny naturalnej uważają np., że każdego z nas otacza pole elektromagnetyczne. W polu tym, przez stres, przeciążenie psychiczne czy chorobę pojawia się nadmiar ładunków dodatnich. Podczas gdy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, gdy między ładunkami dodatnimi i ujemnymi istnieje równowaga. Możemy ją odtworzyć dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne nam ładunki ujemne.

 

Wyciągi

Nalewka z bursztynu jest naturalnym lekiem stosowanym w leczeniu różnych schorzeń, takich jak: problemy z układem oddechowym, katar sienny, bóle mięśni i stawów czy reumatyzm. Odpowiednio przygotowany roztwór z bursztynu może nam służyć jako lek przy zaburzeniach żołądkowo – jelitowych. Olejek  z bursztynu przy naniesieniu niewielkiej ilości miejscowo na ciało przynosi ulgę i działa łagodząco. Olejek z bursztynu jest używany również do pielęgnacji włosów.


 

Back to Top